// needs to be at the end
Logo
Home » Gronings familiebedrijf Hooghoudt verkocht aan Franse drankenreus

Gronings familiebedrijf Hooghoudt verkocht aan Franse drankenreus

Gronings familiebedrijf Hooghoudt verkocht aan Franse drankenreus

Hooghoudt en Groningen lijken onlosmakelijk aan elkaar verbonden In de jaren dat ik in Groningen studeerde, maar nu nog steeds, kenmerkt de stad zich door het grote logo op de Grote Markt. Zal dit gaan veranderen?

Het Gronings familiebedrijf Hooghoudt, bekend van zijn jenevers en likeuren, komt na 137 jaar in Franse handen. De onderneming is overgenomen door La Martiniquaise, een internationaal opererend familiebedrijf met 3.700 medewerkers en een jaaromzet van 1,6 miljard euro.

Voor veel MKB-ondernemers zal dit herkenbaar zijn: de balans zoeken tussen behoud van identiteit en toekomstbestendigheid. Directeur Martijn Strijtveen lichtte vandaag de 35 medewerkers in over de verkoop. “Iedereen behoudt zijn baan in Groningen. Maar dat neemt niet weg dat het emotioneel was. Sommige collega’s zijn hier al meer dan 25 jaar in dienst,” aldus Strijtveen tegenover RTV Noord.

Van bakkerij naar distilleerderij

Hooghoudt begon in 1888 als initiatief van bakker Hero Jan Hooghoudt en groeide uit tot een gerenommeerd producent van sterke drank, waaronder jonge dubbele graanjenever, kruidenbitters en likeuren. Tijdens de coronapandemie schakelde het bedrijf tijdelijk om naar de productie van desinfecterende alcohol voor de zorgsector.

Tegenslagen en schaalvergroting

De afgelopen jaren waren uitdagend. De consumptie van jenever daalde, en importheffingen vanuit de VS drukten de export. “Als relatief klein bedrijf liepen we tegen schaalgrenzen aan. Op de lange termijn is schaalvergroting noodzakelijk om te overleven,” legt Strijtveen uit. De overname was volgens hem dan ook geen verrassing, al blijft het emotioneel: “In je hoofd kun je de beslissing begrijpen, maar in je hart is het lastig om los te laten na vier generaties.”

Kansen voor het merk Hooghoudt

Hoewel La Martiniquaise opereert op een heel andere schaal – actief in o.a. Frankrijk, Schotland, Portugal en België – blijft het karakter van Hooghoudt behouden. De nieuwe eigenaar heeft aangegeven te willen investeren in de groei van het Groningse merk.

Voor andere MKB’ers biedt dit verhaal een herkenbaar dilemma: hoe houd je je bedrijf toekomstbestendig in een snel veranderende markt, zonder je kernwaarden te verliezen?

Bron: https://nos.nl/artikel/2566262-dikke-tranen-nu-gronings-familiebedrijf-hooghoudt-in-franse-handen-komt

Neem contact met mij op

Contact

Amsterdamseweg 206
1181 HL Amstelveen

020-5707830
info@mkbase.nl
MKBase logo